Bazı Özellikler

En iyi blog yazılımı olan açık kaynak kodlu “wordpress” altyapısını kullanıyoruz.
Son sürüm wordpress blog yazılımı ile birlikte gelen muhteşem altyapı ile bir blog da olması gereken tüm özellikleri içerisinde barındırır, Temalar günceldir, geliştirilebilir, özelleştirilebilirler, mobil aygıtlar ile uyumludur, her platformda düzgün görüntülenir, erişebilirdir, yeni web teknolojilerini html5 w3c web kodlamalarını kullanır bu ve bunun gibi yüzlerce özelliği barındırır, bloglarınızda spam(istenmeyen gönderiler vb) önleme eklentileri mevcuttur. Url adresleriniz arama motoru uyumludur, sitelerinizin hızlı açılması için “gzip-deflate” sıkıştırma kodları aktiftir. Blog siteleriniz tamamen Türkçe’dir.

Bloglarda en iyi seo (arama motoru optimizasyonu) eklentisi(plugin) olan “WordPress Yoast Seo” eklentisini kullanıyoruz.
Böylelikle blog siteniz ile yazılarınız/makaleleriniz arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacaktır. Arama motorları derecelendirmelerinde ek puan kazanacaksınız.
En önemli özellikleri ise her sayfaya rel=”canonical” etiketi vererek duplicate content denilen benzer içerikli sayfaların önüne geçilmesi ve diğer birçok sorunun önüne geçen etiket kullanımı, sayfaya özel açıklama ve başlıklar, sosyal ağ düzenlemeleri ve daha nice seo optimizasyonu içeren wordpress seo eklentisi blog sitenizde aktiftir, yönetim bölümünüzde varsayılan ayarlarla gelir, isteğinize göre düzenlemeler yapabilirsiniz.

Standart resim video ekleme özelliklerine ek olarak “video plugini” kullanmaktayız, çok kolay ve kullanışlıdır, kolaylıkla youtube vd video sitelerindeki videoları bloglarınızda paylaşabilirsiniz. Bloglarınızda kolaylıkla fotoğraf ekleyebilir paylaşabilirsiniz. Ek olarak “NextGEN Gallery” ismindeki eklenti ile resim galerileri kurabilir, slaytlar hazırlayabilir blogunuzu fotobloga dönüştürebilirsiniz. Bloglarda birçok kategoriye özel örneğin yemek, fotoğraf, emlak, kişisel, teknoloji konularına özel temalarımız mevcuttur alanınıza göre dilediğiniz temayı(şablonu) seçip kullanabilirsiniz.

Blog sitelerinizde “iletişim eklentisi” mevcuttur her blog sitesine özel yönetici bölümünüzden ilgili eklenti ile ilgili ayarları yaparak sitenize özel iletişim formunuz olabilir.

Blog sitelerinizde paylaştığınız yazılarınız ve diğer içerikleri tek tuşla “Digg Digg” eklentisi sayesinde ve yoast seo birlikteliği ile sosyal ağlarda (facebook, twitter, google plus) paylaşabilirsiniz. “GD Star Rating” eklentisi ile kullanıcılarınız yazılarınıza ve diğer paylaşımlarınıza oy verebilirler. “WP-Polls” eklentisi ile bloglarınızda anketler oluşturabilirsiniz.

Bu ve daha onlarca özellik sizleri bekliyor, olmasını istediğiniz bir özellik ve istek olursa “iletişim” bölümünden lütfen bize bildirin,çekinmeyin imkanlar dahilinde en kısa sürede eklemeye çalışacağız, weblogtr hobi ve insanlığa yarar sağlamak için yapılmıştır, ticari kaygısı beklentisi yoktur, siz yeterki desteklerinizi esirgemeyin üye olun, bloglarınızı amacına uygun kullanın, “kullanım sözleşmesine” uygun içerikler gönderin. (Her ne kadar da kullanım sözleşmesinde de belirtiğimiz gibi “Üye bloglarının içeriğinden yazarları/sahipleri sorumludur” ise de; alan adı sorumluluğu biz de olduğundan dolayı; Kesinlikle olmaması gerekenler: kopya, kaynak gösterilmeyen çalıntı içerikler ve telif hakkı ile korunan eserler, illegal paylaşımlar, T.C. Devleti ve Hükümeti Aleyhine kanun dışı iletiler, kişilik haklarına saldırı tarzında yazılar vb lütfen göndermeyin. Tespit edilirse ilgili blog hesabı kapatılır, yetkili makamlara iletilir)

Weblogtr.com’u kullandığınız için teşekkür ederiz…